Tulin vaan huikkaamaan, että hengissä ollaan! Sitten viime kerran, asemapäällikkö on rapsutellut vieraskammarin kattoa ja pohjamaalannut seinät ynnä muuta mukavaa. Minä käväisin Lontoossa. Reilu työnjako, eikö ;) Pikkukaveri on oppinut ensimmäisen sanansa. Sellaisen, jonka muutkin kuin äiti ja isi ymmärtävät. Se on "täällä". Aamulla saa herätä n. 6:30 pirteään täällä-huudahdukseen. "Täällä" saattaa myös kuulua sängystä keskellä yötä. Unissaan huutelee ;) Ensi viikolla vuorossa on vieraskammarin katon maalausta, muurin tuunausta, ehkä jopa tapetointia... Ei muuten tule vieraskammarista mitään Ruususen huonetta, vaan jotain ihan muuta! Pian näette.
Ihanaa & aurinkoista viikonloppua!
Täällä on oikein hyvä sana ensimmäiseksi sanaksi :)
VastaaPoistaSiinä on asennetta!!
Joo, ja tänään nähtiin lisää asennetta, kun täällä huudettiin n. 40 ihmisen edessä yksissä ristiäisissä kesken papin puheiden... ;D
PoistaMiten aika lentää, pieni mies alkaa ilmaisemaan itseään jo sanoin, minusta myös ''täällä'' sana on loistava aloitus!!
VastaaPoistaXX
Äläpä muuta sano. Ihan uskomaton on tämä ajan juoksu - hyvä kun perässä pysyy!
PoistaHieno ensimmäinen sana tosiaan! Parempihan se on ilmoitella, että missä menee, jotta äiti ja isä löytävät :D
VastaaPoistaTsemppiä remppaan sekä teille että meille :D
Kyllä, loppuviimeksi aika moneen tilanteeseen sopiva sana ;D
PoistaJoo, tsemppiä teille/meille! =)
Hieno eka sana :) Meillä kuopuksen eka sana on "joojoo".
VastaaPoistaJoo joo ;D On tämä jotenkin niin hauskaa seurata, mikä mahtaa olla seuraava sana ja miten tuo kehitys on niin huikeaa tässä(kin) vaiheessa.
Poista